Проектування

Проектування сценічного обладнання

Роботи по технічному оснащенню сцени як правило починаються з розробки проекту

Велике число сучасних театральних постановок, циркових вистав або концертів – це не тільки видовище, але ще і технологічно складний процес. Потрібен не тільки комплексний, а й індивідуальний підхід до кожного сценічного комплексу. Забезпечити його можуть тільки професіонали з величезним практичним досвідом роботи, починаючи зі створення проекту і закінчуючи монтажем і наладкою обладнання.

Якщо мова йде про реконструкцію або нове будівництво, то для технічного оснащення сцени, а в це поняття входить монтаж світла, звуку, механіки, систем управління, необхідно вибрати обладнання, яке відповідає як потребам режисера, так і технічним особливостям театру, концертного залу та інших культурно -зреліщних підприємств. Необхідно прорахувати будівельні і електричні навантаження, узгодити їх з генеральним проектувальником і разом з замовником розробити технічне завдання на проектування.

Якщо передбачається оновлення парку обладнання без зміни архітектурних параметрів будівлі та сценічної коробки – необхідно вибрати обладнання, як оптимальне по співвідношенню ціна-якість, так і врахувати розвиток сучасних технологій. У будь-якому випадку, грамотний підбір освітлювального, звукового та механічного обладнання, визначення його місця розташування, технічних можливостей, оновлення всіх необхідних силових ліній і кабелів управління, відповідність правилам ПТБ і ППБ – основа успіху проекту в цілому.

ТОВ «МегаШоу» має власний проектний відділ, який розробляє проектно-кошторисну документацію з проходженням експертизи та затвердженням бюджету. Розробка проекту (стадії ЕП, П, Р; РП;) включає в себе випуск проектно- кошторисної документації по розділах сценічних технологій:

  • Освітлення вистав;
  • Механічне обладнання, електроприводу і системи управління;
  • Звукофікація – розрахунок архітектурної акустики, електроакустичний розрахунок, трансляція спектаклю, режисерській зв’язок;
  • Мультимедійний комплекс – диспетчеризація аудіо- відео-трансляцій, система управління дистрибуцією і архівуванням аудіо- відео-контенту; технологічне телебачення; системи конференц-зв’язку і синхронного перекладу мови.