Проектування постановочного освітлення

проектирование постановочного освещенияПроектування постановочного освітлення

Освітлення вистав сценічного комплексу здійснюється стаціонарними і переносними театральними освітлювальними приладами. При розробці технічного завдання на проектування освітлювального обладнання сцени задіються наступні розділи:
– Верхнє освітлення, світильники і прожектори, які встановлюються на опускних софітних фермах, портальних кулісах, освітлювальні рамах, освітлювальні галереях.
– Виносне освітлення, прожектори і проекційні прилади, які розміщуються за межами сцени: на виносних софітах або в приміщеннях освітлювальні галерей, світлових ложах і проекційних, рампах.
– Репетиційне освітлення, освітлення сцени під час репетиції. Для цієї мети необхідно передбачити групи світильників білого світла, розташовані на софітах, в рампі, окремі прожектори, розташовані в освітлювальних ложах залу для глядачів. Для репетиційного освітлення розробити управління діммерний стійками, сигнал управління на які повинен надходити як з основного пульта управління світлом, так і з пульта помічника режисера.
– Робоче освітлення. Передбачається установка світильників робочого освітлення галерей, колосникового простору.

Для світильників і прожекторів верхнього і виносного освітлення розробляється розгалужена система лючков підключення як на конструкціях, так і на планшеті сцени. При розробці проекту необхідно розрахувати вертикальну освітленість, створювану на ігровому майданчику джерелами білого кольору, а на підставі підібраних прожекторів і світильників постановочного освітлення розрахувати електричне навантаження енергопостачання сценічного комплексу та видати (Р розр. І Р устан.) проектантам електрикам. Для силового управління регульованими і нерегульованими групами постановочного освітлення сценічного комплексу необхідно запроектувати діммерние і релейні шафи. Розподіл каналів регульованих і нерегульованих ланцюгів узгоджується при розробці проекту.
Система управління театральним освітленням (СУТО) повинна забезпечувати цілісність сприйняття вистави глядачем. Всі світлове, «візуальне» обладнання повинно бути пов’язано в єдину, синхронно працюючу систему, для цих цілей важливими елементами системи є вузли управління: багатопрограмні пульти управління світлом, керуючі контролери, файлові сервери, комп’ютери управління, які повинні дозволяти редагувати спектаклі і управляти окремими пристроями в системі.