Проектування системи озвучення

Проектування звукопідсилювального устаткування

Розробка проекту звукофікації виконується на основі даних акустичних обстежень та інструментальних вимірювань приміщень сценічного комплексу. Звукопідсилювальне обладнання підбирається відповідно до акустичним вимогам на підставі розрахункових даних, а далі виконується акустичне моделювання системи звукофікації залу для глядачів, сценічного простору, фойє або іншого приміщення.

Для управління звукопідсилювальним комплексом як правило передбачається проектування звукоапаратної, що примикає до задньої стіни залу. У звукоапаратної розміщується мікшерний пульт і все необхідне обладнання для обробки звуку, а для обслуговування специфічного звукового обладнання гастрольних програм проектом необхідно передбачити місця підключення шлангових кабелів через штепсельні з’єднання із заземлюючим контактом в підлозі центральній частині залу. Там же розміщується люк з комутаційними роз’ємами для підключення виносного обладнання і управління комплексом звукофікації із залу для глядачів. При проектуванні звукофікації залу і сцени розробляється система комутації та розподілу сигнальних ліній на наступні напрямки:

  • в звукоапаратну, до пульта мікшера звукорежисера;
  • в ложу звукорежисера (люк в центральній частині залу);
  • в апаратну студії звукозапису;
  • на планшет сцени (розгалужена мережа звукових лючков);
  • для комутації мікрофонів і портативного обладнання передбачається необхідна кількість звукових лючков (на планшеті сцени та в стінах залу).

Розробляється система режисерської зв’язку і трансляції відповідно до існуючих сучасних вимог і напрацюваннями в області внутрішнього службового зв’язку (інтерком). Система повинна забезпечувати постановочні служби якісної безперебійної дуплексним зв’язком без перешкод. Передбачається взаємодія системи режисерської зв’язку студії звукозапису з аналогічними системами залів для забезпечення взаємодій персоналу при проведенні музичних записів.